Līdz ar valsts atbalsta programmu jaunajiem speciālistiem savs dzīvoklis izmaksā lētāk nekā īrēts īpašums

2019-07-15 09:00:00

Nekustamo īpašumu attīstītājs “KBO”, kas Rīgā attīsta ekonomiskās klases daudzdzīvokļu namus, ir aprēķinājis, ka ar finanšu attīstības institūcijas “Altum” atbalsta programmu mājokļa iegādei jaunajiem speciālistiem, ieceri par savu mājokli izdodas īstenot lielai daļai iedzīvotāju, jo vidējā summa par divu istabu dzīvokli ir mazāka par īres maksu jaunajos projektos – vidēji 300 līdz 350 eiro mēnesi.

“Ikdienā novērojam, ka daudzi jaunie speciālisti atliek vai nevar iegādāties mājokli, jo viņiem nav pirmās iemaksas pirkuma veikšanai. Taču viņu ikmēneša ienākumi ir pietiekami augsti, lai dzīvokli uzturētu. Redzam, ka paplašinātā atbalsta programma mājokļa iegādei jaunajiem speciālistiem ļauj realizēt ieceri par savu mājokli vēl lielākai daļai iedzīvotāju. Turklāt mūsu aprēķini rāda, ka, piemēram, par S izmēra jeb 45,3 kvadrātmetru plašu dzīvokli ikmēneša kredītmaksājums ar “Altum” nodevu būs 315 eiro, bet par M izmēra dzīvokli 49,5 kvadrātmetru platībā – 352 eiro, kas ir mazāka tai summai, ko jaunie speciālisti jau šobrīd maksā par dzīvokļu īri jaunajos projektos,” norāda Andris Dzirnieks, SIA “KBO” pārstāvis.

Šobrīd, lai iegādātos dzīvokli, jaunajiem speciālistiem ir nepieciešama ievērojami mazāka summa pašu ieguldījumam. Piemēram, jaunajā projektā “Akācijas”, Pārdaugavā, lai iegādātos 45 kvadrātmetru dzīvokli, kura pārdošanas cena ir vidēji 75 878 eiro, pašu ieguldījums ar “Altum” atbalstu ir 3 794 eiro jeb 5% no kredīta summas. Savukārt ikmēneša maksājums jau ar ierēķinātu “Altum” nodevu ir 315 eiro.

Lielākas kvadratūras dzīvoklis jaunajā projektā – 49,5 kvadrātmetru platībā, kas ir vispieprasītākais izmērs jauno speciālistu vidū, mēnesī izmaksās 352 eiro, bet pirmā iemaksa būs 4 229 eiro, līdzšinējo 13 tūkstošu vietā.

Par valsts atbalsta programmu jaunajiem speciālistiem

Jaunie speciālisti var saņemt garantiju mājokļa iegādei vai būvniecībai 20% apmērā no aizdevuma summas, kas nepārsniedz 50 000 eiro. Šai mērķa grupai garantijas tiek izsniegtas uz tirgus nosacījumiem, attiecīgi – bez valsts budžeta finansējuma. Garantija tiek izsniegta uz 10 gadiem. Komisijas maksa par garantiju ir ikgadēja un tā ir 4,8% apmērā no garantijas atlikuma, attiecīgi maksa par garantijas izmantošanu ik gadu samazinās.

Kontakti

SIA KBO Jaunmoku iela 34, Rīga, Latvija, LV-1046 E-pasts: info@kbo.lv
Nosūti ziņu
Sūtīt
Pieteikums saņemts